Pravda

12. července 2012 v 14:13 | Hide |  Moje Podivné úvahy
každý to zažil, ale né každy to "používá". Při slově pravda něktrým přejede mráz po zádech ale někteří se jen usmějí. Existuje vůbec někdo, kdo vždy mluvil pravdu? ...Jsme všichni lháři? Někdy je těžké vyjít s pravdou na povrch. Někdy je lepší zalhat, aby sme člověku neublížili... Ale v tuhle chvíli nám tu pravda úplně zaniká a už se stáváme "lhářem". Je vlastně rozdíl mezi dobrým a špatným lhářem? Ve chvíli kdy zjistíme, že sme se mi samy stali obětí lháře ať už "dobrého" nebo "špatného" vypadá to z našeho pohledu jako velká zrada. Proč to udělal, vždyť jsem mu věřil! Už s ním nikdy nepromluvím! Todhle jsou časté myšlenky. Ale napadlo vás někdy, že vám ten člověk ublížit nechtěl? Prostě vás jen chránil před pravdou, která byla daleko horší než ta malá prostá lež.

Jsou taky lidé, kteří si prostě a jednoduše vymýšlí, taky lžou. Když něco vypráví ostatním tak si spoustu věci přibarví nebo uplně změní. Někdy se taky stává, že se lži překrývají a ten "lhář" už se v tom strácí. Ale co, prostě si vymýšlí. Nikoho to neštvě, všichni to ví a on ze sebe dělá akorát blbce. Ale co já? já tam byla s tím člověkem a vím jak to bylo. Proč bych se teda měla nechat do té lži zabalit taky? Ale i přes to jsem sticha a prostě to nechci ani řešit a už vůbec se nechci hádat.

Ale co ta výše zmíněná pravda? kde ta je??? Někdy se mi zdá, že žádná není. Oblbující reklamy v televizi jak je jedna banka lepší než druhá, tablety na hubnutí... Všechno jsou to jen kecy! A kdyby sme měli hledat pravdu kam půjdem? V dnešní době jsou dokonce i lidi naší vlády skorupovaní. Kdo tedy mluví pravdu?

Kde je pravda teď? Když něco provedeme zalžeme. Ale když bysme se donutili, že řekneme pravdu tak nám je z toho zle, potíme se a stejně z toho máme špatný pocit a ještě k tomu dostaneme vynadáno. Kydž řeknu kamarádovi, promiň ale já se s tebou kamarádit nechci, seš strašnej blbeček... Čím si pomůžem? ... Asi se prostě budu chovat jako nic a jen tak se s ním bavit.

Asi se nedá najít žádné zakončení, jelikož naše pravda nemá ani začátek
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lady Zet | Web | 12. července 2012 v 14:34 | Reagovat

Moc pěkně napsaný článek :-)

2 Linda Teatime | Web | 15. července 2012 v 15:31 | Reagovat

Pravda bolí, to je známý fakt. Já bych řekla, že někdy se lhát musí, abychom neranili. Ale v takových věcech jako jsou známky, průběh dne apod.by se asi lhát nemělo. Ale i tak,lež má krátké nohy a daleko neuteče.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama